Spike Jonze

Adam Spiegel

8,1
1 239 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Spike Jonze

dalej

użytkownik usunięty

prawie bym zapomniał, Spike Jonze ma na koncie również takie cuda jak: Daft Punk "Da Funk" , Chemical Brothers' "Elektrobank" , Sonic Youth "The Diamond Sea" , Soundgarden's "My Wave" , Velocity Girl "I Can't Stop Smiling" i oczywiście Fat Boy Slim "Praise You" co według mnie zasługuje na wzmiankę, prawda? jeśli szukacie kogoś kto by się tym podjął chętnie się podejmę. Może moja wiedza na temat teledysków nie jest nieskończona ale z pomocą kilku żródeł dałbym radę, a Wasza strona byłaby o wiele potężniejsza.

no zapomniałeś/aś o najlepszym klipie spike'a Beastie Boys- Sabotage, ale każdy klip Jego autorstwa jest kapitalny.

DramasticallyDifferent

Tenacious D - Wonderboy...no ale Praise You the best;D

Krolik_Pudding

echhh no i Weapon of Choice z genialnym Chrisem Walkenem!;] świetny reżyser wideoklipów z Spike'a.

jeszcze genialny teledysk Björk - All Is Full Of Love

felix_cat

rzekłeś nieprawdę, bo teledysk "Björk - All Is Full Of Love" wyreżyserował kolejny ekscentryk teledyskowy Chris Cunningham - ten od Ahpex Twin - Come to Daddy oraz Windowlicker ;)

czahstone

A to ciekawe... bo ja widziałem DVD z teledyskami pana Jonza i tam była Bjork, która opowiadała jak się jej współpracowała z panem Jonzem na planie tego teledysku i jakim ciekawym i zwariowanym człowieczkiem jest pan Jonze;d. Ciekawym Twojego źródła informacji...

buu_2

tak, ale Bjork sie wypowiadała o współpracy przy klipie "It's Oh So Quiet"
reżyserem 'All is full of love' jest Chris Cunningham i też wykonawcą użytej tam grafiki komputerowej. Źródla ??? poszukaj sobie .. choćby na imdb.com albo łatwiej google.com :)

czahstone

"All is full of love" jest Cunninghama, na BANK:) Moja znajoma posiada dvd z większością jego dzieł - reklam i teledysków - i ten klip również się tam znajduje.

użytkownik usunięty
Krolik_Pudding

HOHOHO, "Da Funk" to tego pana?? Brawo, jeden z lepszych klipów, jakie kiedykolwiek widziałem!

użytkownik usunięty

... podobnie jak i "Firemen and Tomatoes", obydwa genialne!

Ma też na koncie reklamę Adidasa (http://www.youtube.com/watch?v=_Zvqf3sF0b4) i teledyski do 'Flashing Lights' Kanye Westa oraz 'Y Control' zespołu Yeah Yeah Yeahs.

Caravan_Girl

a najnowszy teledysk Arcade fire "The suburbs" przejdzie do klasyki...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones